Czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie jest najpięknieszym czasem w całym roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt, uczniowie naszej skoły jak co roku wystawili Jasełka. 19 grudnia 2018r. cała społeczność uczniowska, zaproszeni goście oraz rodzice zgromadzili się w hali i z zaciekawieniem oczekiwali na występ,  w przygotowanie którego  zaangażowali się uczniowie klasy IV, VII, VIII, III gim. pod opieką nauczycieli pani katechetki Ewy Grędy i nauczycielki muzyki Anety Koselarz. W sześciu scenach aktorzy ukazali okoliczności przyjścia na ziemię Jezusa – Prawdziwej Miłości, której stale powinniśmy szukać w naszym życiu. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, wczuli się w odgrywane role a odpowiednie gesty i ruch na scenie sprawiły, że widzowie jeszcze bardziej poczuli swoisty klimat Bożego Narodzenia.

Dopełnieniem całości przedstawienia był śpiew chóru aniołków – dziewczynek z klas I – IV. Pięknym wykonaniem kolęd i pastorałek  poruszyły serca widzów a  niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Również uczniowie, którzy grają na instrumentach, mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Filip Koselarz(tuba), Wiktor Majcher (tuba) i Maciej Purtak (trąbka) wykonali kolędy, którymi ubogacili występ. Oczywiście ważny element przedstawienia stanowiły stroje aktorów, specjalnie przygotowane z  pomocą rodziców. Rodzice uzniów klasy IA włączyli się w przygotowanie scenografii. Wykonali nową stajenkę, zorganizowali potrzebne rekwizyty i  mteriały dekoracyjne. Występ był dużym  przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Został ciepło przyjęty i nagrodzony brawami. Na zakończenie przedstawicielki społeczności uczniowskiej złożyły wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Edyta Zych, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również Wójt Gminy Michałów p. Mirosław Walasek. Na zakończenie wzruszjącego przedświątecznego spotkania cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewała trzy kolędy.